Nepíšem len beauty blog...Ak si myslíš, že si sa práve ocitla na ďalšom načančanom beauty blogu, ktorého autorka nemá celý deň nič iné na práci, než riešiť to, či jej lak na nechty ladí s novou kabelkou a topánkami, dovoľ mi vyviezť ťa z omylu.

Nie som barbína, ktorá trávi celé dni pred zrkadlom obdivovaním samej seba. Práve naopak, som tá, ktorú by väčšina ľudí označila za šedú myšku. Som tá, ktorá si uvedomuje, že v dnešnom svete nestačí len pekne vyzerať, pretože krása jedného dňa pominie. A preto sa už od mojich mladých rokov snažím zdokonaľovať svoju myseľ, pretože práve ona je tou najmocnejšou zbraňou, ktorú mám. To ale neznamená, že tej zbrani nemôžem nasadiť korunku a tým prekvapiť nepriateľa :-)

Ale teraz už vážne...
Omnoho skôr, než som sa vôbec začala venovať písaniu beauty článkov, som sa venovala písaniu všemožných vecí zo života. Na blogu som sa snažila hľadať si kamarátky, ktoré by zaujímali zmysluplné témy ako ochrana zvierat, každodenný život, medziľudské vzťahy, cestovanie, varenie a ďalšie veci, ktoré k nám ženám tak nejak prirodzene patria. Ku kozmetike som sa dostala až o mnoho rokov neskôr, ale držím sa jej doteraz ako kliešť. Aj napriek tomu však musím povedať, že cieľom môjho blogu Na vlastnej koži nie je dostať nálepku najlepší slovenský beauty blog ani ocitnúť sa v súťaži Blogerka roku. Chcem sa skrátka cítiť dobre a chcem ženám ako som ja prinášať radosť. Veď vieš: Girls just wanna have fun...


Píšem pre radosť, lebo inak písať neviem


My, ktoré píšeme blogy už nejaký ten piatok vieme, že blogovanie je ako jazda na horskej dráhe - raz sme hore, raz zas dole. Každá máme občas chuť s tým seknúť, každá občas potrebujeme pauzu, čas od času nám dôjdu nápady a inokedy zasa nestíhame zapisovať všetko, čo nám beží hlavou. Sme s našimi (ne)dokonalými blogmi spokojné a potom zasa nie. Sme z nich nadšené a v zápätí máme chuť všetko zmeniť. Ale to patrí k životu (a obzvlášť nás blížencov).

Za ten čas čo blogujem, som mala možnosť zistiť čo ma baví a čo nie, čo funguje a čo nie, čo ľudí zaujíma a čo nie. Nazbierala som hromadu skúseností, vyskúšala si spolupráce s firmami aj inými blogermi, napísala som články, ktoré nikto nečítal, i také, ktoré obleteli celý svet. Môj blog sa vyvíja spolu so mnou,  no a to, na čo sa práve v tejto chvíli dívaš, je výsledok mojej niekoľkoročnej snahy nájsť samu seba.


Samozrejme asi ako každá blogerka, aj ja si o sebe myslím, že som iná, výnimočná, skrátka o malinký kúsok lepšia ako ostatné. Či je to pravda však musíš posúdiť ty. Ja ti len môžem sľúbiť, že všetko, čo sa v mojich článkoch dočítaš, budú moje reálne zážitky, skúsenosti a názory. 


Takisto ako na mojich ostatných poliach pôsobnosti, ani tu sa nebudem silou-mocou naháňať za návštevnosťou a počtom odberateľov, pretože si myslím, že ak niečo robím vyše 10 rokov a stále to robím s láskou, ľudia to spoznajú a prídu za mnou sami a nadviažeme spolu to neopakovateľné puto bloger + čitateľ, z ktorého sa už vykľulo toľko nových priateľstiev.
O čom si u mňa prečítaš?

Okrem základných článkov, ktoré tvoria zväčša moje módne inšpirácie v rubrike Fashion Jesus či recenzie kozmetiky v rubrike Otestované na vlastnej koži, u mňa nájdeš vždy skvelé tipy na Nákupy a novinky. Ako si sa však mohla dočítať v úvode tejto mini-predstavovačky môjho blogu Na vlastnej koži, nevenujem sa len povrchnostiam z oblasti módy a krásy.

Napríklad v rubrike Dobré ráno, blogeri sa  prekvapivo  venujem tématike blogovania. Keďže sa v tejto sfére pohybujem už od čias dinosaurov, pripadá mi užitočné podeliť sa s menej skúsenými blogermi o svoje poznatky a skúsenosti. V spomínanej rubrike nájdeš okrem množstva mojich úvah ako písať úspešný blog aj podrobné návody na najrôznejšie blogerské vychytávky tuto na Bloggeri. Tiež sa s tebou podelím o všetko, čo som vďaka blogovaniu zažila.

Ako správna kávopička mám v pláne recenzovať každú kávu a každú kaviareň, ktorú v snahe ukojiť svoj coffee-absťák navštívim, takže ak si aj ty závislá od kofeínu, nenechaj si ujsť príspevky zo sekcie Moja šálka kávy.

Rubriku Recepty pre (ne)šikovných som založila viacmenej pre ľudí ako som ja, ľudí, ktorým sa síce variť nechce, no hlad ich k tomu predsalen občas prinúti. Do tejto sekcie pridávam veľmi jednoduché recepty na nevšedné jedlá, ktoré najčastejšie vznikli metódou čo dom dal. Takéto varenie totižto podľa mňa má svoje čaro a to pochopí každý jedinec, ktorý: 
a) žije alebo žil na internáte 
b) je lenivý ísť do obchodu, hoci ho má pár krokov od domu 
c) už piaty deň po sebe netuší, na čo má vlastne chuť.

Sekcia Divožienka z východu patrí k mojim najnovším počinom. Ako už napovedá samotný názov, v článkoch patriacich do tejto sekcie sa budem venovať ekologickému spôsobu života. Pokecáme si o záhradkárčení, predstavíme nejaké tie eko vychytávky a v samostatnej rubrike Recy veci si aj sem-tam niečo zrecyklujeme. Keďže som v tomto smere tiež zatiaľ iba nováčikom, sama sa hromadu vecí ešte iba učím a tak som zvedavá, čo sa z toho všetkého nakoniec vykľuje. Chceš to zistiť so mnou? Tak nestrácaj čas a čítaj :-)

Ak patríš k tým, ktoré by rady vedeli, s kým majú na tomto blogu vlastne dočinenia, pripravila som si pre teba rovno dve rubriky. V rubrike Utrpenie mladého introverta ti prezradím, čo všetko ma ako introverta na tomto svete hnevá, no a rubrika Život naživo zasa bude obsahovať moje zamyslenia nad každodenným životom a bude tiež slúžiť ako taký internetový denníček. No a keďže už mám pomaly ale isto vek vhodný na splodenie potomstva, čas od času uvažujem aj o tejto možnosti. Moje myšlienky týkajúce sa materstva a všetkého s tým súvisiaceho nájdeš v rubrike Mama of drama.

Okrem vyššie uvedených rubrík, do ktorých budem prispievať viacmenej pravidelne, u mňa nájdeš aj články na menej bežné témy. Tak napríklad v rubrike Nie je čas strácať čas sa s tebou podelím o tipy pre time managment, rubrika Urob si sama je zasa určená tým, ktoré majú rady DIY návody, v rubrike Načančané bývanie si pre zmenu ukážeme pár útulných drobností pre pohodlnejšie bývanie a názov rubriky Ako prežiť vysokú a nezblázniť sa hovorí snáď sám za seba.
Toľko v skratke o tom, čo všetko predstavuje a prečo vlastne vznikol môj blog Na vlastnej koži

Pevne verím, že ťa tento nevšedný dievčenský blog chytí za srdce a prídeš zas. 

Prosím, cíť sa tu ako doma