Víta ťa blog Na vlastnej koži

Predtým, než začneme...


Ak si myslíš, že si sa práve ocitla na ďalšom načančanom beauty blogu, ktorého autorka nemá celý deň nič iné na práci, než riešiť to, či jej lak na nechty ladí s novou kabelkou a topánkami, dovoľ mi vyviezť ťa z omylu.

Nie som Barbína, ktorá trávi celé dni pred zrkadlom obdivovaním samej seba. Práve naopak, som tá, ktorú by väčšina ľudí označila za šedú myšku. Som tá, ktorá si uvedomuje, že v dnešnom svete nestačí len pekne vyzerať, pretože krása jedného dňa pominie. A preto sa už od mojich mladých rokov snažím zdokonaľovať svoju myseľ, keďže práve ona je tou najmocnejšou zbraňou, ktorú mám. To ale neznamená, že tej zbrani nemôžem nasadiť korunku a tým prekvapiť nepriateľa :-)

Ale teraz už vážne...
Omnoho skôr, než som sa vôbec začala venovať písaniu beauty článkov, som sa venovala písaniu všemožných zážitkov a skúseností zo života. Na blogu som sa snažila hľadať si kamarátky, ktoré by zaujímali zmysluplné témy ako ochrana zvierat, každodenný život, medziľudské vzťahy, cestovanie, varenie a ďalšie veci, ktoré k nám ženám tak nejak prirodzene patria. Ku kozmetike som sa dostala až o mnoho rokov neskôr, ale držím sa jej doteraz ako kliešť. Aj napriek tomu však musím povedať, že cieľom môjho blogu Na vlastnej koži nie je dostať nálepku najlepší slovenský beauty blog ani ocitnúť sa v súťaži Blogerka roku. Chcem sa skrátka cítiť dobre a chcem ženám ako som ja prinášať radosť. Veď vieš, Girls just wanna have fun...


Píšem pre radosť, lebo inak písať neviem...

My, ktoré píšeme blogy už nejaký ten rôčik-dva (alebo v mojom prípade skôr 10, slovom DESAŤ!!! Bože, už som naozaj stará) vieme, že blogovanie je ako jazda na horskej dráhe - raz sme hore, raz zas dole. Každá máme občas chuť s tým seknúť, každá občas potrebujeme pauzu, čas od času nám dôjdu nápady a inokedy zasa nestíhame zapisovať všetko, čo nám beží hlavou. Sme s našimi (ne)dokonalými blogmi spokojné a potom zasa nie. Sme z nich nadšené a v zápätí máme chuť všetko zmeniť. Ale to patrí k životu (a obzvlášť u nás blížencov).

Za ten čas čo blogujem, som mala možnosť zistiť čo ma baví a čo nie, čo funguje a čo nie, čo ľudí zaujíma a čo nie. Nazbierala som hromadu skúseností, vyskúšala si spolupráce s firmami aj inými blogermi, napísala som články, ktoré nikto nečítal, i také, ktoré obleteli celý svet. Môj blog sa vyvíja spolu so mnou,  no a to, na čo sa práve v tejto chvíli dívaš, je výsledok mojej niekoľkoročnej snahy nájsť samu seba.


Samozrejme asi ako každá blogerka, aj ja si o sebe myslím, že som iná, výnimočná, skrátka o malinký kúsok lepšia ako ostatné. Či je to pravda však musíš posúdiť ty. Ja ti len môžem sľúbiť, že všetko, čo sa v mojich článkoch dočítaš, bude vychádzať z môjho najhlbšieho a najúprimnejšieho vnútra.


Takisto ako pri mojich ostatných poliach pôsobnosti, ani tu sa nebudem silou-mocou naháňať za návštevnosťou a počtom odberateľov, pretože si myslím, že ak niečo robím vyše 10 rokov a stále to robím s láskou, ľudia to spoznajú a prídu za mnou sami a nadviažeme spolu to neopakovateľné puto bloger + čitateľ, z ktorého sa už vykľulo toľko nových priateľstiev.