Zisti prečo, ako, načo a za čo vznikol beauty blog Na vlastnej koži


Možno náhodou a možno celkom zámerne si sa ocitla na tomto farebnom mieste s podivným názvom Na vlastnej koži. Názov je však vcelku výstižný pre blog so zameraním na kozmetiku, pretože ako inak ju najlepšie otestujem, ak nie na vlastnej koži?!

Na svojom blogu ti ponúkam množstvo možností ako sa zblížiť s kozmetikou. Či už sa rozhodneš preskúmať produkty na základe mojich recenzií alebo ti stačí len letmý pohľad na horúce novinky a už utekáš vykúpiť celú drogériu, ja chcem byť pri tom! 

Cieľom môjho blogu nie je dostať nálepku najlepší slovenský beauty blog ani ocitnúť sa v súťaži Blogerka roku. Chcem sa skrátka baviť, chcem prinášať ženám ako som ja radosť, pretože život je občas náročný a ja skrátka verím, že čas od času je dobré uniknúť do bezstarostnej ríše kozmetiky.


Príbeh jedného kozmetického blogu
Od čias mojej skorej puberty som bola zbláznená do dvoch vecí - blogovania a kozmetiky - preto niet divu, že som sa jedného dňa začala pýtať samej seba, prečo tieto dve veci proste nespojiť do jednej?! I stalo sa a tak sa začalo moje putovanie kozmetickou blogosférou. 

My, ktoré píšeme blogy už nejaký ten piatok vieme, že blogovanie je ako jazda na horskej dráhe - raz sme hore, raz zas dole. Každá máme občas chuť s tým seknúť, každá občas potrebujeme pauzu, čas od času nám dôjdu nápady a inokedy zasa nestíhame zapisovať všetko, čo nám beží hlavou. Sme s našimi dokonalými blogmi spokojné a potom zasa nie. Sme z nich nadšené a v zápätí máme chuť všetko zmeniť. Ale to patrí k životu.

Za ten čas čo blogujem, som mala možnosť zistiť čo ma baví a čo nie, čo funguje a čo nie, čo ľudí zaujíma a čo nie. Nazbierala som hromadu skúseností, vyskúšala si spolupráce s firmami aj inými blogermi, napísala som články, ktoré nikto nečítal, i také, ktoré obleteli svet. Môj blog sa vyvíja spolu so mnou,  no a to, na čo sa práve v tejto chvíli dívaš, je výsledok mojej niekoľkoročnej snahy nájsť samu seba.

Samozrejme asi ako každá blogerka, aj ja si o sebe myslím, že som iná, výnimočná, skrátka o malinký kúsok lepšia ako ostatné. Či je to pravda však musíš posúdiť ty. Ja ti len môžem sľúbiť, že všetko, čo sa na mojich blogoch dočítaš, budú moje reálne zážitky, skúsenosti a názory. Takisto ako na mojich ostatných blogoch, ani na tomto sa nebudem naháňať za návštevnosťou a počtom odberateľov, pretože si myslím, že ak niečo robím vyše 10 rokov a stále to robím s láskou, ľudia to poznajú a prídu za mnou sami a nadviažeme spolu to neopakovateľné puto bloger + čitateľ, z ktorého sa už vykľulo toľko nových priateľstiev.

Koľko mi za blogovanie platia?
Veľa ľudí sa ma už pýtalo, kto mi kupuje toľko kozmetiky, kto ma sponzoruje, resp. kto mi platí za moje blogovanie a či si veci kupujem už výlučne preto, aby som mala o čom písať, alebo ich reálne toľko spotrebujem. Nuž, veci sa majú takto - na začiatok musím podotknúť, že tento môj koníček si sponzorujem z prevažnej časti sama, i keď je pravda, že čas od času mi rôzne spoločnosti ponúknu spoluprácu, čo ma, priznám sa, dosť teší. Túto spoluprácu si však môžeš predstaviť tak, že mi občas niekto venuje jeden či dva produkty na otestovanie zdarma, nič viac za tým nehľadaj. Popravde som len dospelá žena ako každá iná, ktorá pracuje 5 dní v týždni, takže ak niečo chcem, jednoducho idem do obchodu a kúpim si to. Je pravda, že v minulosti som si zopár vecí kúpila výlučne preto, aby som ti o nich mohla napísať, ale to boli skôr výnimky. Predovšetkým som sa ale vždy snažila nekupovať produkty, pri ktorých som si bola vedomá, že by mi nemuseli vyhovovať alebo že by som ich nevyužila naplno. Samozrejme, že aj ja som len človek a občas podľahnem krásnemu obalu, aj keď produkt ako taký s najväčšou pravdepodobnosťou k životu úplne nepotrebujem, ale snažím sa s tým bojovať. Momentálne pracujem na  znížení svojej spotreby kozmetiky a drogérie na minimum a nie, nerobím to preto, že je zero waste lifestyle teraz populárny. Takto žijem už niekoľko rokov a to, že sa o tom hovorí stále viac a viac, vnímam len ako veľké plus. 

Toľko v skratke o tom, prečo, ako, načo a za čo vznikol blog Na vlastnej koži
Pevne verím, že ťa tento nevšedný dievčenský beauty blog chytí za srdce a stretneme sa tu zas. Prosím, cíť sa tu ako doma