Kto je moja cieľovka?


Pre koho je tento blog určený?

Keďže som žena, pochopiteľne najlepšie sa mi píše o veciach, ktorým rozumiem a ktoré ma bavia a z toho veľmi prirodzene vyplýva aj to, že moje články smerujú k mne podobným osôbkam, teda  ku všetkým nežným bytostiam, ktoré sú trocha bláznivé, trocha infantilné, trocha hravé, ale na druhú stranu aj veľmi rozumné. V súčasnosti blog čítajú prevažne dievčatá a ženy vo veku 20-35 rokov, avšak načo riešiť vek, keď omnoho podstatnejšie je to, či ťa moje články bavia a či si našla informácie, ktoré si hľadala, no nie?!

O čom všetkom si teda u mňa môžeš prečítať?

Život každý deň prináša čosi iné a aj kvôli tomu je pre mňa ťažké sústrediť sa len na jednu tému. Navyše som blíženec, takže neznášam stereotyp a potrebujem neustále nové podnety a všakovaké zmeny. Práve preto sa v tomto mojom malom kúsku internetu venujem všetkému, čo ma v danej chvíli zaujíma a čo podľa mňa stojí za reč. Blog Na vlastnej koži by sme teda mohli zaradiť do kategórie Všehochuť. Aby si sa však v tomto mojom farebnom svete nestratila, pripájam krátke predstavenie jednotlivých oblastí, ktorým sa venujem...

Napríklad hneď v prvej sekcii Dobré ráno, blogeri sa   prekvapivo   zaoberám tématikou blogovania. Keďže sa v tejto sfére pohybujem už od čias dinosaurov, pripadá mi užitočné podeliť sa s menej ostrieľanými blogermi o svoje poznatky a skúsenosti. V spomínanej časti nájdeš okrem množstva mojich úvah ako písať úspešný blog, aj podrobné návody na najrôznejšie blogerské vychytávky tuto na Bloggeri. Tiež sa s tebou podelím o všetko, čo som vďaka blogovaniu zažila a to vrátane skúseností so spoluprácami.

Okrem najčastejšie sa vyskytujúcich článkov, ktoré tvoria zväčša moje módne inšpirácie v rubrike Fashion Jesus, či recenzie kozmetiky rozdelené do rubrík podľa typu produktu, u mňa nájdeš vždy skvelé tipy na Nákupy a novinky. Všetko to a ešte oveľa viac hľadaj v druhej sekcii nazvanej Moje krajšie ja.

Pokračujme priamo k sekcii Ekožienka. Tá je určená každej žene, ktorá sa chystá vykročiť tou správnou nohou po zelenom chodníčku. V tejto sekcii ti dám niekoľko rád, ako vo svojom živote aplikovať základné princípy myšlienky zero waste a udržateľného spôsobu života. Taktiež si predstavíme nejedného lokálneho producenta, ktorého vždy rada podporím kúpou jeho produktov. V neposlednej rade sa spolu pustíme do recyklovania na prvý pohľad nepoužiteľných zbytkov od čohokoľvek.

Čo je na mojom blogu novinkou, je sekcia Nemé tváre. Milovníčky zvierat určite už odhalili, že reč bude o chlpáčoch. Ako vyštudovaná zootechnička sa s tebou rada podelím o zákulisie života na farme a o to, kde sa rodia teliatka a že s tými rastovými hormónmi a antibiotikami je to predsalen trochu inak, než sa píše v médiách :-)

Nemenej dôležitou bude aj časť s názvom O čom sa nehovorí, v ktorej sa plánujem venovať psychickému zdraviu. Keďže sama už dlhé roky bojujem s depresiami a prešla som si aj sociálnou fóbiou a čas od času ma zachváti panika a úzkosť, viem, že aj tieto témy patria k životu a je dôležité o nich otvorene hovoriť. A ver mi, nie každá smutná nálada sa automaticky rovná depresii.

Aby som ale neostala negatívna, rozhodla som sa s tebou podeliť aj o krajšie stránky života. Pre mňa jedným z najlepších období v živote bolo štúdium na vysokej škole, ale otvorene priznávam, že to nebola vždy prechádzka ružovou záhradou. Aj preto som sa rozhodla spísať pár tipov ako zvládnuť vysokú a nezblázniť sa. No a keďže život nie je len o škole a o práci, prečítať si budeš môcť aj nejaké pikošky z mojej každodennej existencie. To všetko hľadaj v sekcii  Život naživo.

Mojim ďalším koníčkom je cestovanie krížom-krážom po svete, takže aj o tomto si budeš môcť na blogu Na vlastnej koži prečítať. Či už hľadáš tipy na čarovné zákutia našej vlasti, alebo ťa láka slnko a more, si na správnej adrese! Stačí sa vydať Cestou necestou.

Presuňme sa k finálnej trojici sekcií nachádzajúcich sa v bočnom menu tohoto blogu. Keďže jednou z mojich úchyliek je aj organizovanie všetkého okolo seba a keďže mám rada vo veciach poriadok a mám tiež rada keď je všetko pekne naplánované a zapísané v diári, ktorý si pochopiteľne načančám všakovakými nálepkami a washi páskami, rozhodla som sa túto svoju úchylku zvečniť na mojom blogu. Som skrátka rodená Organizátorka. Som presne ten  hravý  šialený podivín, ktorý miluje kancelárske potreby a tak prechádzka uličkou so všemožnými zápisníkmi je pre mňa niečo ako vysnívaná dovolenka. PS: Nie, nedá sa to liečiť...

Ďalej sa dostávame k mojej nemenej obľúbenej činnosti - jedeniu. Hmm, to vyznelo asi akože od rána do večera nerobím nič iné, len sa napchávam, ale ver mi, že opak je pravdou. Keďže na jedlo mám počas pracovného dňa minimum času, dokážem o to viac oceniť chutné pokrmy pripravené rukami profesionálov. Problém je, že do slušnej reštaurácie sa dostanem len zriedka a tak si väčšinou musím ukuchtiť niečo sama, čo pochopiteľne býva po celom dni v únavnej práci problém. Preto ak si sa tešila na bohvie aké super-truper fotogenické papaníčko, je mi ľúto ale asi ťa sklamem. Ja som totižto presne ten lenivý kuchár, ktorý za sporákom hlavne improvizuje a keď je jedlo hotové, proste si ho ako taký neandrtálec rýchlosťou blesku naberiem na tanier a hneď aj zjem. Čas od času sa ale dokážem na pár sekúnd ovládnuť a predsalen stihnem vykúzlený obed či večeru zvečniť foťákom v mobile, takže ak sa mi podarí nezabudnúť,  postnem recept aj sem na blog. Ak ťa to do tejto chvíle dostatočne neodradilo, určite vyskúšaj niektorý z mojich porkmov. Sľubujem, že tu budem dávať len také jedlá, po ktorých sa budeš oblizovať až za ušami.  V čom ale chcem byť vzornejšia (a musím, lebo je to moja droga), je písanie o káve. Ako neliečená kávopička utrhnutá z reťaze mám v pláne ochutnať každú kávu a navštíviť každú kaviareň, na ktorú natrafím, takže ak si aj ty závislá od kofeínu, nenechaj si ujsť príspevky z rubriky Moja šálka kávy. Všetko to a ešte omnoho viac fajnôstok nájdeš v časti Maškrtnica.

Okrem doteraz uvedených rubrík, do ktorých budem prispievať viacmenej pravidelne, u mňa nájdeš aj články menej sa vyskytujúce. Sú to moje žvásty o hudbe, o seriáloch a o knihách, ktoré nečítam, lebo k tomu nemám vzťah (prosím povšimni si hravý názov knižnej rubriky - Profesionálny Knihofób - som vtipná, ja viem). Tento môj kútik zo sveta zábavy hľadaj v poslednej sekcii pod názvom Všehochuť.

Neboj sa, ďalšie rubriky sa v dohľadnej dobe pridávať nechystám, to by ma už asi vážne kleplo. Z mojej strany nateraz k predstavovačke blogu všetko a teda záverom asi len toľko, že pevne verím, že ťa tento nevšedný dievčenský blog chytí za srdce a prídeš zas. 

Prosím, cíť sa tu ako doma 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem, že si článok dočítala až do konca. Neboj sa zapojiť do diskusie - na mojom blogu vládne sloboda prejavu :-)