12. 1. 2015

Sprej na čistenie kozmetických štetcov

Krásny pondelok, priatelia!

Skôr než prejdem k hlavnej téme tohoto článku, chcela by som medzi nami privítať nových odberateľov. Vždy ma veľmi poteší, keď čísielko pri odberoch stúpne a aj tento týždeň mi traja noví ľudkovia urobili nesmiernu radosť. Tak teda vitajte medzi nami, dúfam že sa u mňa budete cítiť skutočne dobre! :-) 

Presuňme sa teraz k podstate dnešného postu. Rada by som vám predstavila prvý sprej na čistenie kozmetických štetcov, ktorý kúpite v drogérii. Tento sprej mi zaslala na otestovanie spoločnosť DM drogerie markt, za čo som jej skutočne vďačná.
Ešte donedávna som kozmetické štetce - rovnako ako väčšina dievčat - čistila obyčajným šampónom. Priznám sa, že tento spôsob bol zdĺhavý, čo je pre mňa zbytočná komplikácia. Ono samotné "vykúpanie" kozmetických štetcov v umývadle by mi nerobilo problém, no to nekonečné schnutie bola proste katastrofa. Ak som chcela štetce použiť na druhý deň, musela som ich umývať večer a cez noc ich nechať schnúť. Teraz však nemusím na nič čakať, štetce jednoducho nasprejujem, vytriem a používam ďalej. Preto určite nie som jediná, koho potešil najnovší prírastok od značky Ebelin.

Sprej na čistenie kozmetických štetcov sa predáva za cenu 3,99€ a jeho objem je 100ml, čo je veľkosť vhodná aj na cestovanie. Práve počas cestovania sú čistiace a dezinfekčné spreje na štetce ideálnym spoločníkom, avšak rovnako dobre sa používajú aj v domácich podmienkach. Ich výhodu oproti klasickému šampónovaniu vidím hlavne v tom, že vďaka obsahu alkoholu štetce zároveň dezinfikujú. Tento efekt so šampónom jednoducho nedosiahnete, pretože hoci sa štetec môže javiť na oko čistý, v jeho útrobách sa stále skrývajú nežiadúce baktérie.


Ebelin sprej na čistenie kozmetických štetcov sa používa veľmi jednoducho - stačí ho nastriekať na štetiny, chvíľku nechať pôsobiť a následne štetec dočista krúživými pohybmi vytrieť o kúsok papierovej alebo látkovej servítky. Rýchle a ľahké ako facka!Takmer okamžite po vytretí je štetec úplne suchý a pripravený na ďalšie používanie. Túto vlastnosť určite oceníte hlavne v prípade, ak cestujete a nemáte so sebou práve päť štetcov na líčenie očí, prípadne ak vaša zbierka štetcov nie je práve široká. Skvelou správou tiež je, že čistiaci sprej nijako neznižuje kvalitu štetín.Z fotiek jasne vidíte, že sprej štetce krásne vyčistí od make-upu a inej dekoratívnej kozmetiky. Použité množstvo spreju sa logicky mení v závislosti od veľkosti štetca a miery jeho zašpinenia. Pre vašu predstavu pri čistení mojich cca 40-tich štetcov som spotrebovala asi 1/5 produktu, čiže približne 20ml. Osobne mám dojem, že je to pomerne veľká spotreba, no do úvahy treba brať aj to, že som štetce nečistila zhruba mesiac a teda tento proces silno pripomínal čistenie prasiatok kvalitne vyváľaných v blate. ;-)


Tak či onak som veľmi rada, že konečne niektorú z kozmetických firiem napadlo vyrobiť takýto produkt a pretlačiť ho do kamenných predajní. Doteraz sme totižto boli nútené objednávať čističe kozmetických štetcov na internete alebo ich nakupovať v zahraničí za podstatne vyššiu cenu. Nuž, konečne tu máme niečo viac dostupné, niečo čo si môžeme kúpiť za pár eur a čo je dostupné každému z nás. Rozhodne by som tento sprej zaradila medzi must-have produkty a jeho kúpu plánujem i do budúcna. Za mňa teda palec hore. 


hodnotenie produktu:


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem, že si článok dočítala až do konca. Neboj sa zapojiť do diskusie - na mojom blogu vládne sloboda prejavu :-)